Držiak mobilu na motorku alebo skúter: čo musí spĺňať?

Pripravili sme pre Vás krátkeho poradcu, čo by určite mal držiak na mobil na motorku spĺňať, aby bol v bezpečí mobil aj Vy.

Zvoľte si miesto, kam chcete držiak upevniť

Ako prvé si rozmyslite, kam vlastne chcete držiak na mobil dať. Existujú 2 najbežnejšie varianty. Tou prvou je umiestnenie pomocou mechanizmu (o týchto mechanizmoch si povieme o chvíľu neskôr ďalej v texte) zvyčajne medzi riadidlá Vášho stroja. Druhou variantou je umiestnenie pod zrkadlo. Držiak potom vyzerá tak, že na jeho konci je kovová plôška s dierou, Vy odmontujete zrkadlo, prestrčíte plôšku držiaka a zrkadlo znova primontujete.

(držiak na mobil pod zrkadlo)


(držiak na mobil na motorku s uchycovacím mechanizmom)

Vyberajte kvalitu: mobil sa nerozbije ani nenavlhne

Držiak na motorku vyberajte u špecializovaných eshopov. Nám sa osvedčil niekoľkonásobný finalista eshopu roka v Českej republike eshop ProMobily.sk, našli sme tam len kvalitné držiaky. Ako ich spoznáte? Určite by mali byť vodeodolné. Keď Vás na vychádzke zastihne dážď, máte istotu, že sa mobil nezničí. Navyše okrem vlhkosti chránia tieto púzdra tiež proti prachu. To sa hodí pri jazde po vyprahnutých poľných cestách.

V neposlednom rade je veľmi dôležitý upevňovací mechanizmus. Držiak sa totiž za jazdy nesmie nijako hýbať, kývať alebo nedaj bože, spadnúť. Doporučujeme preto voliť z držiakov, ktorých súčasťou sú kovové časti. Idú pevne utiahnuť a držia bez hnutia. Držiaky uvedené na ilustračných fotografiách si môžete pozrieť v kompletnej ponuke držiakov na motorku.

Ovládanie aj cez priehľadné okno: ako na to?

Kvalitný držiak by mal vo svojom kryte tiež mať premyslený systém, ako zabezpečiť čo najtesnejšie priľnutie displeja mobilného telefónu na priehľadné okno obalu držiaku. Keď telefón dolieha priamo na toto okienko, ide stále ovládať. Zvyčajne sa stretávame buď s penovými výstužami (rôznych šírok), ktoré sa vkladajú do voľného priestoru (pod zadnú časť mobilného telefónu) alebo niektoré modernejšie verzie držiakov majú priamo systém suchých zipsov, ktoré mobil tesne prichytí. Vďaka tomu navyše vzniká voľný priestor pod mobilným telefónom (kde sú niekedy napríklad aj kapsičky), takže do nich môžete dávať nejaké drobné nevyhnutnosti (kreditné karty, peniaze, kľúč …).

(systém suchých zipsov pre prichytenie telefónu)


(priestor pre drobnosti)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *