Slováci nakupovali viac po novom roku ako pred Vianocami

Slovensko na počet svojich obyvateľov nevedie len vo výrobe automobilov, no k lídrom sa radíme aj čo sa týka internetových obchodov. Vybrať si môžeme z tisícov online obchodov, ktoré ponúkajú tovar stoviek kategórii. Ak ide o predaje, svetový trend je jasný – najviac sa nakupuje v predvianočnom období. Výnimka však potvrdzuje pravidlo. Podľa informácii portálu, ktorý združuje zľavy k nákupu v internetových obchodoch https://www.kuponyzdarma.sk/, sme šetrili pri novoročných nákupoch viac ako pred Vianocami.

Zľavy sme hľadali najmä pred Vianocami

Ak sa pozrieme na čísla, za mesiac december bol na stránke KuponyZdarma.sk vyšší počet návštevníkov oproti mesiacu január, a to o 9%. Aj keď by sa zdalo toto číslo ako malý rodziel, aj počet dní v mesiaci je rovnaký, no v období sviatkov nakupujeme už menej. Toto obdobie začína často už niekoľko dní pred Štedrým dňom. Je to zväčša preto, že pre tieto objednávky už obchody často negarantujú dodanie do Vianoc.

Viac sme nakupovali v novom roku

Aj keď nás zľavy zaujímali viac pred Vianocami ako po nich, podľa dát portálu KuponyZdarma.sk sme nakupovali viac v novom roku. Menej sme hľadali zľavy, no na počet vytvorených objednávok bol nárast až o 20% ak porovnávame mesiace december 2018 a január 2019. Zvýšila sa aj celková hodnota objednávok, ktorá stúpla o 8%. V predchádazjúcich rokoch bol trend opačný.

Na Štedrý deň už nenakupujeme

Skrz rôzne sviatky počas celého roka je práve Štedrý večer dňom, ked nakupujeme najmenej počas celého roka. Na internete, prehliadaním ponúk obchodov, zliav k nákupu a objednávaním trávime len minumum času. Odoslaných objednávok je najmenej. Vplyv na nižšie čísla má aj fakt, že mnohé obchody v sviatočných dňoch a medzisviatočnom období objednávky nevybavujú. Iné využívajú tieto dni na inventúru skladu. Objednávky sú preto často vybavované až v novom roku.

Vychádzame z údajov portálu KuponyZdarma.sk, v ktorých sa hodnotilo predvianočné a povianočné nakupovanie Slovákov prostredníctvom zľavových kuponóv. Portál združuje kupóny na zľavy v podobe zľavových kódov, akcií a výpredajov slovenských internetových obchodov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *