Ako si vybrať záhradný domček či záhradnú chatku?

Záhradné chatky či domy sú spoľahlivými viacúčelovými asistentmi nielen pri záhradných prácach, ale aj oddychu v záhrade. Sú obľúbené a dostupné takmer pre každého, a tak si môžete svoj záhradný dom či chatku zaobstarať presne podľa svojich predstáv. Ako si správne vybrať záhradný dom či chatku a na čo sa pri kúpe zamerať?

Prečo povedať áno záhradnému domčeku či chakte?

Pri otázke či sa oplatí zaobstarať si záhradný dom či chatku existuje hneď niekoľko dôvodov, prečo odpovedať „áno“. Záhradné chatky či domčeky neslúžia len ako estetický doplnok do záhrady, ale ponúkajú omnoho viac. Môžu byť miestom, na ktorom si oddýchnete, strávite čas s blízkymi či dokonca oslávite narodeniny. Navyše, záhradný dom či chatka skvelo poslúži aj ako pomocník pri záhradných prácach či miesto, na ktorom môžete uskladňovať svoje záhradné náradie. Ak by ste si chceli takéto viacúčelové miesto na záhrade vytvoriť aj vy, pred samotnou kúpou by ste sa mali zamerať na niekoľko základných faktorov.

Ako si správne vybrať?

Prvým z nich je lokalita, respektíve miesto na záhrade či pozemku, kam svoj záhradný dom či chatku budete chcieť postaviť. Môže ním byť záhrada, pozemok v rekreačnej či záhradkárskej oblasti. Dôležité je vybrať pre váš záhradný dom či chatku také miesto, ktoré bude poskytovať dostatok súkromia. Skúste nájsť zátišie v záhrade, vhodným miestom je napríklad roh záhrady v blízkosti kríkov, ktoré by ho mohli jemne zakrývať. Tak si budete môcť užívať chvíle oddychu s blízkymi bez toho, aby vás rušili zvedavé pohľady susedov či okoloidúcich.

Okrem umiestnenia si pred kúpou premyslite, na aký účel budete chatku či záhradný dom využívať. Potrebujete miesto na uskladnenie náradia alebo si skôr chcete vytvoriť oázu oddychu? Od účelu sa totiž potom bude vyvíjať aj samotné prevedenie či veľkosť domčeka alebo chatky. Na základe toho, na čo vám bude záhradný dom alebo chatka slúžiť, budete prispôsobovať šírku dverí, veľkosť aj počet okien, veľkosť terasy.

Kvalita na prvom mieste

Jedným z najdôležitejších aspektov, na ktorý by ste nemali zabúdať je materiál, z ktorého bude váš záhradný dom či chatka vyrobený. Dajte si záležať na tom, že si vyberiete predajcu, ktorý ponúka záhradné chatky či domy vyrobené z kvalitných a odolných materiálov. Záhradné chatky, domčeky ale aj altánky od Môjaltánok.sk sú vyrábané z kvalitného smrekového a borovicového dreva zo sibírskych a škandinávskych oblastí a zároveň majú stabilnú a pevnú konštrukciu. Záhradné chatky a domčeky z ponuky od Môjaltánok.sk sú tak veľmi odolné aj v prípade náročných poveternostných podmienok. Tak zároveň zaručujú aj dlhšiu trvácnosť a životnosť domčeka či chatky.

Bez ohľadu na to, pre aký záhradný dom či chatku sa rozhodnete, dôležité je, aby mal domček či chatka zabezpečené pevné základy. Pripravte si pre to na záhrade či pozemku podkladovú plochu tak, aby vášmu domčeku či chatke zabezpečila stabilitu. Kvalitné základy zároveň budú chrániť záhradný dom či chatku pred zbytočným navlhnutím ale aj škodcami, akými sú myši či krtkovia.

Dôvodov, pre ktoré sa oplatí zaobstarať si záhradný dom alebo záhradnú chatku je mnoho. Samozrejme, je na vás, pre aký účel sa svoj domček či chatku rozhodnete využívať. Dôležité ale je, aby ste si vedeli správne a najmä kvalitne vybrať. Tak sa vyhnete zbytočným problémom, ktoré by mohli nastať v prípade záhradného domčeka alebo chatky z nekvalitných materiálov. Ak chcete, aby vám váš záhradný dom alebo chatka spoľahlivo slúžili, určite sa oplatí investovať do kvality.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *