Nakupovanie cez internet – ako (ne)nakúpiť a nenaletieť

V súčastnosti je nakupovanie cez internet čoraz viac častejšie, no ľudia pri tom nemyslia na to, čo všetko sa môže stať. Preto si v tomto článku môžete prečítať, ako predísť možným nepríjemnostiam. Ponúkame jednoduchý návod, ako by ste sa mali pri online nakupovaní správať.

Vytvorte si účet v eshope iba s bezpečným heslom

V prípade, že od vás eshop žiada vytvorenie používateľského účtu, je to v poriadku. V súčastnosti to vyžaduje mnoho predajcov a v budúcnosti vám to môže uľahčiť a urýchliť nakupovanie. Vždy však myslite na to, že môžete pri nákupe využiť zľavový kód a tak ušetriť. Rovnomenné stránky zlavovy-kod.sk ich ponúkajú tisíce do stoviek obľúbených obchodov.

Ak si takýto účet vytvoríte, odporúčame zvoliť silné heslo. Ideálne také, ktoré ste ešte nikde nepoužili. V prípade, že máte záložnú emailovú adresu, odporúčame použiť tú. Predajcovia vám tak na email budú môcť posielať akciové ponuky.

Rozlišujte skutočné ceny a zľavy

Ak sa vám ponuka zdá až veľmi lákavá, radšej si overte daný eshop alebo produkt. Recenzie od zákazníkov na eshope nemusia byť zákonite od reálnych používateľov. Niektoré eshopy používajú anonymné recenzie, ktoré môže napísať hocikto, lepšie sú recenzie od registrovaných používateľov, je to krok navyše, ktorý očistí výstupy od trollov.

Najlepšie je nakupovať v overených eshopoch alebo využiť odporúčanie na dôveryhodný obchod od niekoho, kto už s ním má dobrú skúsenosť. Nákupná poradňa vyberá a odporúča Zákazníkmi overené obchody. Tu si môžete byť istý bezpečným nákupom a spoľahlivým obchodom.

Nakupovanie cez internet zo zahraničných eshopov

Je úplne jedno, či nakupujete zo zahraničných eshopov alebo na slovenských. V oboch prípadoch platí to isté. Ak budete nakupovať zo zahraničia, mali by ste si dávať veľký pozor na malé alebo nedôveryhodné eshopy. Jednotkou je jeden eshop, teraz nájdete aliexpress v slovenčine a nákup je o to jednoduchší.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *