Oživte svoje bývanie s novými záclonami a tapetami

Je veľa spôsobov, ako môžete dekorovať svoji interiér a svoje bývanie. A to aj takými dobre známymi a bežne využívanými doplnkami, aké si predstavíme v tomto článku. Aj z nich si môžete vybrať prevedenie a štýl, ktorý bude vyhovovať presne vám a vašim priestorom. Pozrime sa na to.

Nestarnúcim doplnkom domácností a konkrétne okien sú záclony. Áno, ešte stále ich vidíme v mnohých domácnostiach, majú svoj šarm a prinášajú hlavne praktickú funkciu. Hoci samozrejme pri ich správnom výbere sa z nich stáva aj skvelý dekoračný doplnok.

A keď rozmýšľate nad tým, do akej časti interiéru ich umiestnite, nie je to žiadna dilema – hodia sa prakticky do každej časti vášho interiéru, kde máte okná a chcete priestor ochrániť pred intenzívnym žiarením slnka, pričom poskytujú tiež väčšie súkromie. Samozrejme danú miestnosť takisto skrášľujú. Dá sa povedať, že sú skutočne potrebnou súčasťou najmä v prípade, ak vám na oknách chýbajú žalúzie.

Záclona sa nevyrába len v rôznych prevedeniach a vzoroch, ale aj v rôznych rozmeroch, aby sa ideálne prispôsobila viacerým typom okien. Preto je pred kúpou vhodné zistiť rozmery konkrétne svojho okna a garniže.

Tip: Ideálom je vybrať záclonu, čo bude spravidla dvojnásobkom šírky okna.

A pokiaľ to s dekoráciou svojich miestností myslíte vážne, máme pre vás aj ďalší zaujímavý typ. Viditeľnú inováciu priestorom prinesú nové tapety.

Aj v tomto prípade platí rôznorodosť výberu a voľba sa dá prispôsobiť vašim špecifickým preferenciám. Vieme, že s tapetami sa dá predsa dosiahnuť najrôznejší štýl vašich stien. Z hľadiska špecifického výberu tapiet nás napadne hlavne veľké množstvo vzorov. Nemusíte sa však zameriavať iba na konkrétne vzory, ale takisto na materiál tapiet.

Najčastejšie sa stretávame s týmito druhmi:

  • Vinylové, papierové a vliesové.

Tapety na stenách prinášajú svoju výhodu hlavne v tom, že prinesú krajší a estetickejší efekt, než keby ste sa rozhodli steny namaľovať farbou.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *