Domáci zábal na štíhlu líniu

Celulitída je termín pre nezrovnalosti kože vyskytujúce sa na bokoch, zadku a bruchu. Celulitída je sa najčastejšie vyskytuje u dospievajúcich dievčat a dospelých žien. V tukových tkanivách sa hromadia toxíny, ktoré spôsobujú pomarančovú kožu na našom tele. Preto celulitídou trpia najmä ženy, ktoré majú problémy s nadváhou. Ale bohužiaľ, neobchádza ani štíhle ženy. Až 90% žien trpí celulitídou. To je veľké číslo, čo myslíte?

Celulitída nie je závažný zdravotný stav, ale môže pôsobiť veľmi neesteticky a spôsobovať tak ich nositeľkám nepríjemné pocity. Mnohé ženy, ktoré ju majú, sa vyhýbajú noseniu šortiek, sukní alebo plaviek.

Ako sa jej zbaviť?

Celulitídy sa dá zbaviť. Odstránenie je ľahšie, ak je len v prvom štádiu. Na trhu sa vyskytujú rôzne krémy, mastičky a pomôcky, ktoré sľubujú jej odstránenie. Väčšina z týchto položiek je finančne náročná. Ak máte v úmysle zbaviť sa celulitídy, musíte odstrániť nahromadené toxíny vo Vašom tele. V nasledujúcich riadkov si ukážeme ako na to.

Vedci stále skúmajú liečebné procedúry na jej odstránenie. Do tej doby, môžete podniknúť kroky k miernemu zlepšeniu vzhľadu celulitídy. Je to veľmi lacný, ale za to efektívny spôsob ako potlačiť jej príznaky.

Domáci zábal na potlačenie celulitídy

Extrakt zo škorice môže byť veľmi efektívny pri jej odstraňovaní. Ďalšie dve zložky, ktoré budete potrebovať je Váš obľúbený telový krém a trochu chilli.

Zmiešajte dve kávové lyžičky škorice s dvoma kávovými lyžičkami Vášho obľúbeného telového krému. Dajte pozor na to, aby nebol príliš tuhý a dal sa ľahko rozotierať. Množstvo voľte v súvislosti s veľkosťou plochy, na ktorú budete túto zmes natierať.
Zmes natrite na postihnuté miesto a zabaľte potravinovou fóliou. Nechajte pôsobiť 15 – 20 minút. Prikryte si natreté miesto dekou. Budete cítiť štípanie. Nebojte sa, je to znak toho, že krém funguje ako má a doslova vyštípe celulitídu z Vášho tela. Potom si miesto opláchnite letnou vodou, natrite upokojujúci krém.

Škorica

Škorica pomáha zbavovať sa tukov v tele. Môže tiež pomôcť minimalizovať vzhľad celulitídy. Celulitída sa objavuje v dôsledku zvýšenej hladiny cholesterolu v krvi. To vedie k nedokonalostiam pokožky, ktoré sú viditeľné najmä v oblastiach s vyšším obsahom tuku. Celulitída tiež súvisí so zlým krvným obehom. Škorica zvyšuje cirkuláciu krvi a tým pomáha stimulovať odstránenie zastavaných toxínov, ktoré spôsobujú celulitídu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *