Nastal čas! Potrebujeme športový kočík

Hlboká vanička sa vám zdá už tesná a vaše bábo je odrazu akési väčšie? Potom je čas zmeniť kočík! Aj keď športové kočíky rodičia nepotrebujú okamžite po narodení ich bábätka, napriek tomu by ich výberu mali venovať dostatok pozornosti. Prečo? Pretože ho využijete určite viac než kočíky s hlbokou vaničkou.

Kedy je ten správny čas?

Športové kočíky rodičia využívajú predovšetkým v čase, keď ich potomok už samostatne sedí. Tento moment v živote dieťaťa nastupuje približne v čase medzi 6 a 9 mesiacom, keď sa dieťa začne pomaly otáčať z polohy na brušku a dvíhať sa do polohy na kolenách. Ak ste nezvolili dvoj alebo trojkombináciu, potom máte minimálne pol roka na to, aby ste si vybrali športový kočík podľa vašich predstáv. Najdôležitejšie je, aby boli kočíky pevné. Deti sú v tomto období živé a omnoho viac sa hýbu. Už si v kočíku neveziete spiace bábätko, ale malého človiečika, ktorého zaujme doslova všetko navôkol. Nič nie je také zaujímavé ako list na zemi či ľudia prechádzajúci okolo. Bude sa otáčať, nakláňať, zapierať sa a toto všetko musia športové kočíky bez väčších problémov zvládnuť.

Bezpečnosť na prvom mieste

Keďže sa váš drobec značne rozhýbal, určite oceníte bezpečnostné pásy. Deti ich nemajú príliš v láske, no vám uľahčia každodenné prechádzky. Detičky sú nepochybne niekedy až priveľmi šikovné a ich aktivitu nenarušia ani pásy, preto by ste mali zvoliť také športové kočíky, ktoré majú pásy päťbodové. Je dobré, ak sú bezpečnostné pásy veľkostne nastaviteľné podľa veku dieťaťa. Len tak budete mať istotu, že je vaše dieťa chránené pred prípadným vypadnutím z kočíka.

Ak chcete drobcovi dopriať skutočný komfort, potom by ste mali pozornosť venovať aj takým detailom ako polstrovanie vnútra kočíka. Vynikajúcou pomôckou je, ak majú športové kočíky striešku, vďaka ktorej budú deti chránené pred ostrými slnečnými lúčmi. V lete určite oceníte nielen vy, ale aj vaši drobčekovia kočíky s odvetrávaním. Veľmi dobrým doplnkom je kvalitný nánožník, ktorý bude nenahraditeľným pomocníkom nielen počas dažďa, chladnejších večerov, ale aj v zime. Základom pri kúpe je určite aj kvalitné odpruženie, nosnosť, vhodné kolieska či úložný priestor.

Predajňa BABY RAPTOR vám ponúka tie najkvalitnejšie kočíky. Ak sa rozhodnete, že si pôjdete pozrieť športové kočíky, kúpa by mala prebehnúť v spoľahlivej predajni, ktorá vám zaručí tiež pozáručný servis. Športové kočíky kupujete na dlhý čas, preto sa nesnažte šetriť tam, kde sa to neoplatí. Ak je spokojné dieťa, potom budú spokojní aj rodičia.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *