Sedem dôvodov prečo si holiť hruď

Milióny mužov po celom svete si holia rôzne partie. Mali by ste sa k nim pridať? Nuž, je to na vás. Ak si hrudník iba depilujete (tzn. zrežete chlpy v polovici), zanedlho vám opäť dorastú. Ak zvolíte epiláciu hrudníka – môže to byť natrvalo (alebo aspoň na veľmi dlho).

V evolúcii chlpy chránili pred hmyzom alebo zraneniami… no evolúcia dospela až sem, do 21. storočia, keď už nikto nežije v jaskyni. A chlpaté hrudníky už nie sú považované za znak mužstva.

  • Príliš bujné ochlpenie. Hruď môže mužovi robiť vrásky na čele, ak sú sú chlpy príliš husté, príliš dlhé alebo príliš tmavé – až tak veľmi, že sa napríklad zachytávajú o oblečenie a ťahajú.
  • Nadmerné potenie. Hygiena je veľmi dobrý dôvod – ak sa vám príliš potí hrudík, alebo dokonca je to aj cítiť, je dobrý čas na premýšľanie o redukcii porastu. Pretože ten môže zachytávať a skladovať nečistoty, čiastočky odumretej kože a podobne.
  • Fotogenické partie. Ak má chlap vypracovaný svalnatý hrudník, tak ešte lepšie vynikne do hladka oholený. Instagramové telo alebo hruď ako zo žurnálu – tajný sen časti ambcióznych mužov. Dokonca nemusíte ísť dohladka, ale zvoliť si svoj strih.
  • Názor žien. Jasné, názor, ktorý najviac zaváži – dokonca aj keď si to nepriznávate. Muži robia všetko možné, často aj podvedome, aby sa zapáčili ženám. A tie už čoraz častejšie hovoria, že nemajú rady medvedie telá.
  • Šport. Pre veľa športovcov – napríklad plavcov, kulturistov apod. to nie je otázka. Profesia to vyžaduje a hotovo. Väčšina ľudí športuje amatérsky, a tí majú tiež dobrý dôvod na zamyslenie.
  • Tetovanie. Ako zdôrazniť a vysvieť svoje krásne obrovské tetovanie na najväčšej ploche tela? Samozrejme, odstránením ochlpeania a správnym postojom na pláži.
  • Mladistvý vzhľad. Keď sa muž dostane do veku, keď už mu prekáža, že sa čas uberá len jedným smerom, pokúša sa omladiť svoj vzhľad a aktualizovať zoznam koníčkov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *