Zázračná cukrová pasta

Ktorá žena by netúžila po krásnej hladkej jemnej pokožke bez chĺpkov po celom tele? Získať hladké telo je niekedy ťažšie akoby sa zdalo. Každodenné holenie môže byť naozaj otravné a nepohodlné. Mnohokrát sa stane, že chĺpky zarastajú, koža sa zapáli a vytvoria sa červené bodky. Koža páli a svrbí a vôbec nevyzerá esteticky. Netrvá to dlhšie ako pár dní a hladké nohy sú minulosťou. Miesto toho sa na Vašich nohách objaví strnisko.

Dá sa s týmto problémom raz a navždy skoncovať bez toho, aby ste museli míňať horibilné sumy v kozmetických alebo dermatologických ambulanciách? My Vám poradíme jeden super lacný trik, ktorý Vám pomôže zbaviť sa chĺpkov minimálne na dva týždne.

Čo budete potrebovať?

 • 2 hrnčeky kryštálového cukru
 • 1/4 hrnčeka citrónovej šťavy
 • 1/4 hrnčeka vody

Postup:
V hrnci s hrubým dnom zmiešame všetky ingrediencie a dáme na sporák. Až začne hmota vrieť a bublať, stiahneme oheň na minimum a varíme zhruba 10-12 minút. Jediným úskalím je, že hmota musí mať presnú teplotu, aby mala ideálnu konzistenciu.
Varte ju na miernom plameni, kým nebude mať zlatisto-hnedú farbu. Nemôže byť ani príliš svetlá ani tmavá. Keď sa pasta spáli, nedá sa s ňou už nič robiť.
Počas varenia môžete pastu kontrolovať tak, že na malý tanierik dáte pár kvapiek hmoty, počkáte kým sa ochladí, aby ste ju mohli vziať do ruky a skúšate či sa s hmotou dá pracovať. Ak zistíte, že konzistencia nevyhovuje, zohrejte ju vo vodnom kúpeli a ešte chvíľu povarte.

Možnosti depilácie:

Sú tri možnosti ako narábať s touto pastou.
1. Spravte z nej guľôčku
Môžete z nej spraviť malú guľôčku, ktorú rozprestriete v protismere rastu chĺpkov a strhávate v smere rastu chĺpkov. Preto je táto metóda menej bolestivá ako depilácia voskom, pri ktorej musíte vosk strhávať v proti smere rastu.

2. Použite depilačný papier
Druhým spôsobom je použitie depilačných papierikov. Ich náhradou môže byť aj stará plachta alebo kus látky.

3. Roll on hlavica
Asi najjednoduchším a najrýchlejším spôsobom je použitie roll on hlavice. Stačí, ak si prvý krát objednáte z eshopu cukrovú pastu v nádobe s roll on hlavicou, po vyprázdnení ju poriadne umyjete a potom budete do nej nalievať svoju doma vyrobenú hmotu. Nanášajte pastu rovnomerne a v tenkých vrstvách.

Výhody:

 • môžete ju použiť na celé telo a aj na tvár
 • prírodný produkt, žiadne alergické reakcie
 • chĺpky nezarastajú
 • zvyšky cukrovej pasty stačí odstrániť teplou vodou
 • výsledok depilácie vydrží 3-4 týždne
 • chĺpky rastú jemnejšie

Nevýhody:

 • nie každému sa podarí na prvýkrát uvariť cukrovú pastu, ktorá sa dá aj použiť. Ak sa Vám to nepodarí, skúste si cukrovú pastu zakúpiť. Cena nie je vysoká.
 • kým si zvyknete na tento spôsob depilácie, môže to chvíľu trvať. Nebude to však také rýchle, ako oholenie žiletkou. Efekt však bude dlhotrvácnejší.
 • musíte mať zo začiatku trpezlivosť, kým nájdete pre Vás ten najvhodnejší spôsob použitia cukrovej pasty.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *